Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Political System

Πήγαινε κάτω 
+2
akuso
gchris
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gchris




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 18, 2011 2:17 pm

Στο χτεσινο patch στους Κορεατικους Servers ενεργοποιησαν το Political System.
Εδω εχουν κανει ενα πρωτο review:
http://news.mmosite.com/content/2011-03-17/tera_a_detailed_lord_system_introduction,1.shtml

Αρκετα ενδιαφερον φενεται. bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akuso




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 18, 2011 3:31 pm

Θα ηταν μεγαλη διευκολυνση αν καποιος απο το TERA greece μπορουσε να το μεταφρασει,η ακομα και να προσθεσει πληροφοριες που ισως γνωριζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexiusApollonius
Admin
Admin



Αριθμός μηνυμάτων : 141
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 18, 2011 7:29 pm

απο βδομάδα που επιστρέφω θα ασχολειθώ ενταντικά με νέα κείμενα,αυτή η εβδομάδα ήταν αλλά και απο την επόμενη εχω να ασχολειθώ λίγο με ορισμένα δικά μου θέματα,ωστόσο μην φοβόσαστε θα έχουμε μεγάλο update στο site
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaulSasuke

PaulSasuke


Αριθμός μηνυμάτων : 191
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΤρι Μαρ 22, 2011 6:49 am

Ένα πουλάκι μίλησε για βίντεο σε γνωστό Ευρωπαΐκό φόρουμ...

Γουί αρ γουέιτινγκ Άλεξ... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://denied.forums-free.com/
AlexiusApollonius
Admin
Admin



Αριθμός μηνυμάτων : 141
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠεμ Μαρ 24, 2011 12:49 am

διαβάστε εδώ για το πολιτικό σύστημα !

εδώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gchris




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 1:37 pm

Καλό φαίνεται αλλά σε καμιά περίπτωση αρκετό.
Αν είναι αυτό το endgame του tera τότε θα πάει άκλαυτο όπως και όλα τα άλλα mmo από Κορέα... silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexiusApollonius
Admin
Admin



Αριθμός μηνυμάτων : 141
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 3:20 pm

gchris έγραψε:
Καλό φαίνεται αλλά σε καμιά περίπτωση αρκετό.
Αν είναι αυτό το endgame του tera τότε θα πάει άκλαυτο όπως και όλα τα άλλα mmo από Κορέα... silent

το άρθρο αυτό δεν είναι όλο το πολιτκό σύστημα αλλά μια γενική αναφορά στο πως λειτουργεί.Όσο για endgame,υπάρχουν battlegrounds,open world bosses,dungeons.Τι επιπλέον θα ήθελες εσύ να δεις ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gchris




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 5:55 pm

AlexiusApollonius έγραψε:
gchris έγραψε:
Καλό φαίνεται αλλά σε καμιά περίπτωση αρκετό.
Αν είναι αυτό το endgame του tera τότε θα πάει άκλαυτο όπως και όλα τα άλλα mmo από Κορέα... silent

το άρθρο αυτό δεν είναι όλο το πολιτκό σύστημα αλλά μια γενική αναφορά στο πως λειτουργεί.Όσο για endgame,υπάρχουν battlegrounds,open world bosses,dungeons.Τι επιπλέον θα ήθελες εσύ να δεις ?

Μιλάμε για ένα Next-Gen MMORPG του 2011 υποτίθεται.
Αν το endgame pvp είναι τα 10v10 battlegrounds και το endgame pve είναι 5-man dungeon τότε κλάφτα...
Από ένα τέτοιο game περιμένεις κάτι πρωτοποριακό, όχι ένα ακόμα wow clone με καλύτερα γραφικά. Γιατί μέχρι στιγμής wow clone είναι το tera με καλύτερα γραφικά και fps style combat.
Άποψη μου βέβαια, σε άλλους μπορεί να τους αρκούν όλα αυτά.

Βέβαια θα πρέπει να περιμένουμε δούμε τι άλλο θα αλλάξουν με το westernization που κάνουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nordornik




Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 82
Τόπος : L.A.rissa

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 7:32 pm

gchris έγραψε:
AlexiusApollonius έγραψε:
gchris έγραψε:
Καλό φαίνεται αλλά σε καμιά περίπτωση αρκετό.
Αν είναι αυτό το endgame του tera τότε θα πάει άκλαυτο όπως και όλα τα άλλα mmo από Κορέα... silent

το άρθρο αυτό δεν είναι όλο το πολιτκό σύστημα αλλά μια γενική αναφορά στο πως λειτουργεί.Όσο για endgame,υπάρχουν battlegrounds,open world bosses,dungeons.Τι επιπλέον θα ήθελες εσύ να δεις ?

Μιλάμε για ένα Next-Gen MMORPG του 2011 υποτίθεται.
Αν το endgame pvp είναι τα 10v10 battlegrounds και το endgame pve είναι 5-man dungeon τότε κλάφτα...
Από ένα τέτοιο game περιμένεις κάτι πρωτοποριακό, όχι ένα ακόμα wow clone με καλύτερα γραφικά. Γιατί μέχρι στιγμής wow clone είναι το tera με καλύτερα γραφικά και fps style combat.
Άποψη μου βέβαια, σε άλλους μπορεί να τους αρκούν όλα αυτά.

Βέβαια θα πρέπει να περιμένουμε δούμε τι άλλο θα αλλάξουν με το westernization που κάνουν.


na kano mia erotisi re file??den 8elo na sou tin po alla exeis paixei to paixnidi kai xereis oti einai clone tou wow???ego apo ayta pou exo dei mexri tora eimai eyxaristimenos alla teliki apopsi 8a vgalo mono otan paixo to paixnidi!!mporei na exeis kai dikio alla an den paixoume to paixnidi den mporoume na ekferoume apopsi kai na katigoroume pistevo!ayta...8a i8le na do pou vasizese omos otan les oti einai wow clone!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=FzTea38-cf4
Merakal

Merakal


Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 7:45 pm

Gchris μην βιάζεσαι να κρίνεις το παιχνίδι άμα δεν το έχεις δοκιμάσει.Εγώ που έπαιξα το κορεάτικο σου λέω ότι δεν είναι wow clone.Παίζω wow εδώ και 5 χρόνια btw.Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θα ήθελες να δεις ως end game.... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vreality.forumj.net/
PaulSasuke

PaulSasuke


Αριθμός μηνυμάτων : 191
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 8:23 pm

Ο φίλος πιο πάνω, θα μπορούσε να ονομάσει κανα-δυο χαρακτηριστικά από αυτα που δεν έχει ακούσει ( η δεν έχει δει) στο TERA και μετά να καταφύγει στους πρόωρους χαρακτηρισμούς.
Έτσι δημιουργείται επικοδομητικός διάλογος.
Σε προσωπικό επίπεδο, το καινούργιο target system και το υλικό που εχω δει από κορεατικα βίντεο μου αρκούν για να το επιλέξω ως το νέο παιχνίδι σου θα μονοπωλήσει το ενδιαφέρον μου. Όσο για τα γράφηκα... το wow είναι πολύ πίσω από το ΑΙΟΝ, που χρησιμοποιεί cryengine. Το TERA χρησιμοποιεί cryengine3, οπότε... :-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://denied.forums-free.com/
gchris




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 8:51 pm

Άντε να ανάψουν λίγο τα αίματα... Razz

Παιδιά μην παρεξηγηθώ... και εγώ περιμένω το Tera πως και πως γιατί φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.
Φανταστικά γραφικά και πολύ καλό combat mechanic.
Απο εκει και πέρα όμως για εμένα αυτό δεν αρκεί. Θέλω το κάτι παραπάνω πλέον από ένα mmorpg.
Έχοντας παίξει και εγώ wow από το 2006 μέχρι και σήμερα, έχω σιχαθεί πλέον τα battlegrounds, τα dungeons, τα quest και να κάθομαι AFK στις main citys...
Απο οτι εχω διαβασει και δει απο video, αυτή την στιγμή το Tera δυστυχώς δεν έχει να προφέρει κάτι παραπάνω.
Merakal, μιας που το έχεις παίξει μπορείς να πεις ποιο είναι το endgame του Tera αυτή την στιγμή?
Δηλαδή ένας player με level cap τι θα κάνει όταν θα κάνει login?

1. Daily Quests
2. Battlgrounds
3. Dungeons
4. Λίγο World PvP χωρίς κανένα σκοπό...
5. Grind, Grind, Grind, Grind...

Έχει να κάνει κάτι άλλο?

Φυσικά αυτό μπορεί να αλλάξει μιας και μόλις πριν 2 μήνες βγήκε στην Κορέα και αυτό περιμένω και εγώ.

Εγώ αυτό που θα ήθελα να δω στο Tera είναι στοιχεία που έχει το Darkfall. (Όποιος θέλει να μάθει τι είναι το Darkfall ας πατήσει στο λινκ...)

Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ, το παιχνίδι δεν το έχω παίξει, ότι λέω είναι από ότι έχω διαβάσει και δει από βίντεο. Άπλα εγώ (όπως και πολύ άλλοι στα official forum) εκφράζω μια ανησυχία γιατί μέχρι στιγμής φενεται οτι δεν εχει να προφερει πολλά παραπάνω σε θέμα gameplay απο ολα τα άλλα wow clones και ειναι κριμα γιατι φενεται πολυ ενδιαφέρον game.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Merakal

Merakal


Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 9:41 pm

Ένας που έχει το level cap μπορει:

1. PVP
2. Dungeon
3. Να ασχοληθεί με το crafting και γενικά με την οικονομία
4. Με το πολιτικό σύστημα για το οποίο δεν γνωρίζω και πολλά εγώ προσωπικά

Θα ήταν ωραίο όντος αν αργότερα βάλουν κάτι σε στυλ Darkfall, όπως λες και εσύ το παιχνίδι είναι ακόμα καινούργιο.Τώρα περί WoW clones είναι λόγικό κατά τη γνώμη μου τα καινούργια παιχνίδια να αντιγράφουν ένα άλλο με μεγάλη επιτυχία.Ασ μην ξεχνάμε ότι και το wow αντέγραψε άλλα παιχνίδια της εποχής του.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vreality.forumj.net/
AlexiusApollonius
Admin
Admin



Αριθμός μηνυμάτων : 141
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

Political System Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Political System   Political System EmptyΠαρ Μαρ 25, 2011 10:03 pm

θα ήθελα σαν απλώς παίκτης και εγώ να μιλήσω γιατί μου αρέσει το τερα και το επέλεξα ως το παιχνίδι για το οποίο θέλω να αφιερώσω λίγο παραπάνω χρόνο.



Τα δύο παιχνίδια που θεωρώ πως έχουν έχουν αφήσει αποτύπωμα στην σκέψη των παικτών περί mmorpg είναι το lineage 2 αλλά και το WoW,το καθένα για τα μοναδικά χαρακτηριστικά του (sieges-mass pvp / pve-tactics etc).

Εδώ και χρόνια τώρα έχουν βγει διάφορει τίτλοι που προσπαθούν να πάρουν τα σκήπτρα από το WoW "AoC,WAR,Aion,?Rift?"

Όλα είχαν να προσφέρουν κάτι καινούργιο που όμως αποδείχθηκε τίποτα άλλο από ταλαιπωρία η γενικά η εταιρείες δεν χειρίστηκαν σωστά το προϊόν τους.

Το τερα τώρα,έχει διάφορα στοιχεία που υπάρχουν και σε άλλους τίτλους,όπως battle grounds,dungeons και κατα την άποψή μου τα συνδυάζει αρμονικά με το νέο σύστημα μάχης,το οποίο αποτελεί μια φρέσκια εμπειρία. Σαν προϊόν το τερα έχει δυνατότητες να αντέξει στο χρόνο και με σωστή διαχείριση να γίνει κάτι το ξεχωριστό.Κανένα παιχνίδι απο την αρχή δεν βγήκε τέλειο...και το WoW μετά το BC είχε τα ΒG , και το WOTLK δεν έφερε και καμία επανάσταση...

Έπαιξα στην κορέα και εμπιστεύομαι την BHS προς στιγμήν και περιμένω μαζί με εσάς να δω την εξέλιξή του στη δύση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Political System
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενική Συζήτηση :: Συζήτηση για το Tera-
Μετάβαση σε: