Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 PvP ή PvE server ?

Πήγαινε κάτω 
+6
XeNDeR
Darksector
warrior21
nordornik
PaulSasuke
frapes
10 απαντήσεις

PvP ή PvE server ? Τι θα επιλέξετε?
1) PvP server
PvP ή PvE server ?  Vote_lcap79%PvP ή PvE server ?  Vote_rcap
 79% [ 11 ]
2) PvE server
PvP ή PvE server ?  Vote_lcap14%PvP ή PvE server ?  Vote_rcap
 14% [ 2 ]
3) Δεν γνωρίζω ακόμα, το σκέφτομαι....
PvP ή PvE server ?  Vote_lcap7%PvP ή PvE server ?  Vote_rcap
 7% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 14
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
frapes

frapes


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2011
Ηλικία : 46

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΤετ Μάης 25, 2011 2:34 pm

Αν και μου αρέσει πολύ το PvP, γι αυτό άλλωστε παίζω MMO, μάλλον θα πάω σε PvE server.Και αυτό γιατί σιχαίνομαι όταν βλέπω high lvls να ΡΚ low lvls για πλάκα, ή όταν ένα group προσπαθεί να kill 1 elite mob και στο 10% να στη "πέφτουν" και τσάμπα μετά ο κόπος και ο χρόνος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaulSasuke

PaulSasuke


Αριθμός μηνυμάτων : 191
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΤετ Μάης 25, 2011 3:08 pm

είμαι αυτός που το σκέφτεται... :-ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://denied.forums-free.com/
nordornik




Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 82
Τόπος : L.A.rissa

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΤετ Μάης 25, 2011 6:05 pm

kata 99,9999999% PvE gia tous idious akrivos logous pou anefere o o frapas!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=FzTea38-cf4
warrior21

warrior21


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2011
Ηλικία : 31

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Μάης 26, 2011 4:08 pm

kai egw kata 99% PVP server gia tous parapanw logous :p .Den eimai kakos anthrwpos alla apo th stigmh pou einai sto paixnidi,to dexesai kai prateis analoga xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksector

Darksector


Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠαρ Μάης 27, 2011 8:34 pm

Και εγώ είμαι υπέρ τον RVR server γιατί μαρεση πιο πολύ το RVR είμαι και πρώην παίκτης του WARHAMMER και γενικά όση έχουν παίξει αυτό το παιχνίδι είναι πιο πωρωμένη με το RVR αυτή είναι η άποψη μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XeNDeR

XeNDeR


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠαρ Ιουν 03, 2011 10:18 am

Darksector έγραψε:
Και εγώ είμαι υπέρ τον RVR server γιατί μαρεση πιο πολύ το RVR είμαι και πρώην παίκτης του WARHAMMER και γενικά όση έχουν παίξει αυτό το παιχνίδι είναι πιο πωρωμένη με το RVR αυτή είναι η άποψη μου

Sumfwnw Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apolytus

Apolytus


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 3:45 am

O PVP σερβερ αποδεικνύει πόσο καλά οργανωμένη γκιλτ έχεις.... οπότε αν έχω βρει γκιλτ μέχρι τότε θα πάω σε pvp αλλιώς σε pve.

ΥΓ. Το RVR τι είναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nordornik




Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 82
Τόπος : L.A.rissa

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 7:13 am

Apolytus έγραψε:
O PVP σερβερ αποδεικνύει πόσο καλά οργανωμένη γκιλτ έχεις.... οπότε αν έχω βρει γκιλτ μέχρι τότε θα πάω σε pvp αλλιώς σε pve.

ΥΓ. Το RVR τι είναι;


αν δεν κάνω λάθος φίλε είναι realm vs realm!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=FzTea38-cf4
PaulSasuke

PaulSasuke


Αριθμός μηνυμάτων : 191
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 10:42 am

nordornik έγραψε:
Apolytus έγραψε:
O PVP σερβερ αποδεικνύει πόσο καλά οργανωμένη γκιλτ έχεις.... οπότε αν έχω βρει γκιλτ μέχρι τότε θα πάω σε pvp αλλιώς σε pve.

ΥΓ. Το RVR τι είναι;


αν δεν κάνω λάθος φίλε είναι realm vs realm!!

ή RaceVsRace όπως στο ΑΙΟΝ... #fail
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://denied.forums-free.com/
frapes

frapes


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2011
Ηλικία : 46

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 12:39 pm

Αν ο pvp server είναι κάτι σαν το Aion, τότε ναι, θα μπω και εγώ σε τέτοιο server αλλά αν είναι σαν το Darkfall, τότε pve δαγκωτό!! Το λέω αυτό γιατί στο Darkfall, μετά από 6-7 μήνες παιχνιδιού, δεν μπορούσες να βγεις έξω από την πόλη ΜΟΝΟΣ σου.Έπρεπε να έχεις μαζί σου όλη την guild για να πας κάπου.Και αυτό καταντάει λίγο κουραστικό......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darksector

Darksector


Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 6:37 pm

nordornik έγραψε:
Apolytus έγραψε:
O PVP σερβερ αποδεικνύει πόσο καλά οργανωμένη γκιλτ έχεις.... οπότε αν έχω βρει γκιλτ μέχρι τότε θα πάω σε pvp αλλιώς σε pve.

ΥΓ. Το RVR τι είναι;


αν δεν κάνω λάθος φίλε είναι realm vs realm!!

Δεν κάνης λάθος φίλε μου αυτό ακριβός είναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apolytus

Apolytus


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 8:52 pm

nordornik έγραψε:
Apolytus έγραψε:
O PVP σερβερ αποδεικνύει πόσο καλά οργανωμένη γκιλτ έχεις.... οπότε αν έχω βρει γκιλτ μέχρι τότε θα πάω σε pvp αλλιώς σε pve.

ΥΓ. Το RVR τι είναι;


αν δεν κάνω λάθος φίλε είναι realm vs realm!!

Δηλαδη; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Avaglaor

Avaglaor


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 9:04 pm

PvP server, ginese kaluteros paixths, matheneis grhgorotera ton char sou,
kaneis ta quests sou i farmareis kai olo kai kati tha simvei gia na se kseshkwsei Smile

Twra to an ta hight lvls tha capmaroun lowlevel perioxes kai tha xalan to paixnidi kapoion, auto einai kat arxhn sthn nootropia twn paixtwn (pou DEN einai gamers) kai kata deuteron sto kata poso h etairia tha prostatepsei me kapoio susthma to paixnidi ap autes tis energeies.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apolytus

Apolytus


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 9:44 pm

Δεν νομίζω να μην υπάρχει κάποια προστασία... αν όχι οι διαμαρτυρίες θα είναι έντονες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XeNDeR

XeNDeR


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 9:46 pm

Apolytus έγραψε:
Δεν νομίζω να μην υπάρχει κάποια προστασία... αν όχι οι διαμαρτυρίες θα είναι έντονες!

lol ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apolytus

Apolytus


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 15/04/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 11:43 pm

Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XeNDeR

XeNDeR


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΠεμ Ιουν 09, 2011 11:57 pm

wondering..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tektonas




Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 2:23 pm

Eννοειτε pvp. Κατι ακυρο αλλα θα εχει pvp και pve servers?πια η διαφορα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gchris




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011

PvP ή PvE server ?  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PvP ή PvE server ?    PvP ή PvE server ?  EmptyΔευ Φεβ 06, 2012 11:37 pm

Σε PvP (Player vs Player) server μπορείς να επιτεθείς σε κάποιον άλλο παίχτη αλλά και να σου επιτεθούν, οποιαδήποτε στιγμή.
Για παράδειγμα την ώρα που κάνεις ένα quest μπορεί να έρθει ο άλλος και να σε σκοτώσει.
Υπάρχουν βέβαια και περιοχές όπου είσαι προστατευμένος, όπως για παράδειγμα στις μεγάλες πόλεις ή στις περιοχές για παίχτες με μικρο level, που ακόμα μαθαίνουν το παιχνίδι.

Στους pve (Player vs Enviroment) Servers συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, δεν μπορείς δηλαδή να επιτεθείς σε κάποιον άλλο αν δεν το θέλει αυτός, παρά μόνο σε battlegrounds.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PvP ή PvE server ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σε ποιο server ειστε εσεις

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενική Συζήτηση :: Δημοσκοπήσεις-
Μετάβαση σε: