Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Εντυπώσεις από τον Mystic

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Imacolata

Imacolata


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2011
Τόπος : Προτεκτοράτο του Qatar

Εντυπώσεις από τον Mystic Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εντυπώσεις από τον Mystic   Εντυπώσεις από τον Mystic EmptyΔευ Οκτ 24, 2011 9:07 am

Διάβασα απόψεις και απόψεις σχετικά με τα δύο Healing Classes Του Tera, Mystic και Priest. Αν και ο Priest θεωρείτε ξεκάθαρα ο main Healer του παιχνιδιού, στο πεντάπαρτο με έναν καλό Mystic κανένας δεν κινδυνεύει ιδιαίτερα εκτός από τον ίδιο και αυτό γιατί με το Heal και ιδιαίτερα με τις HP μπαλίτσες το agro που παίρνει είναι πέρα από κάθε φαντασία. Εκεί χρειάζεται και το καλό tank και ο συντονισμός μεταξύ τους.
Δεν ξέρω πόσο agro παίρνει ο Healer αλλά προνόησαν να του δώσουν skill που μειώνει το agro οπότε και αυτός λογικά στα μικρά level θα έχει κάποιο πρόβλημα.

Ανοιξα αυτή τη συζήτηση για να επιστήσω την προσοχή στους μελλοντικούς Mystic. Σε κατακόμβες, instances, Bosses, ειδικά με minions φροντίστε αφ΄ενός να έχετε βγάλει αρκετές μπαλίτσες πριν τη μάχη και αν χρειαστεί κατά τη διάρκεια, το Τανκ να έχει τον νού του και οι dd να καθαρίζουν τα minions asap. Επίσης επειδή το heal είναι lock on target θα ρίχνετε αρκετό τρέξιμο γύρω από το boss για να καλύπτετε τα mele classes που τα κρύβει το boss.

Προσωπικά βρίσκω τον Mystic ένα πολύ ενδιαφέρον class με πολλά και ποικίλλα προσόντα. Σολάρει ευκολότερα από άλλα classes γιατί έχει pets που το ένα τανκάρει, το άλλο κάνει damage και το τρίτο heal. Kαλύπτει 5παρτο σαν Healer, κάνει αρκετό damage για support class (αν τον θεωρήσουμε τέτοιο) και είναι δύσκολο να τον ακουμπίσεις με το teleport.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://denied.guildomatic.com/
Samael




Αριθμός μηνυμάτων : 66
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα

Εντυπώσεις από τον Mystic Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εντυπώσεις από τον Mystic   Εντυπώσεις από τον Mystic EmptyΔευ Οκτ 24, 2011 10:23 am

Το μόνο σπαστικό με το teleport, είναι ότι αν τηλεμεταφερθείς πίσω από τον εχθρό, πρέπει να ξαναγυρίσεις την κάμερα ώστε να τον στοχεύσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.sportsplaying.com
Imacolata

Imacolata


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2011
Τόπος : Προτεκτοράτο του Qatar

Εντυπώσεις από τον Mystic Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εντυπώσεις από τον Mystic   Εντυπώσεις από τον Mystic EmptyΔευ Οκτ 24, 2011 11:48 am

Samael έγραψε:
Το μόνο σπαστικό με το teleport, είναι ότι αν τηλεμεταφερθείς πίσω από τον εχθρό, πρέπει να ξαναγυρίσεις την κάμερα ώστε να τον στοχεύσεις.

Η τρέχεις και δεν κοιτάζεις πίσω σου lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://denied.guildomatic.com/
aposperittis




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2011

Εντυπώσεις από τον Mystic Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εντυπώσεις από τον Mystic   Εντυπώσεις από τον Mystic EmptyΠεμ Φεβ 16, 2012 8:28 pm

καλησπέρα παιδιά και από εμένα.
Επειδή σκέφτομαι να κάνω ως main char τον mystic αναρωτιόμουν αν σε pvp 1v1 είναι καλός η θέλει πάντα support. Μπορεί να πέφτει δύσκολα αφού θα χιλάρωμε όλη την ώρα και θα την κάνω και με ελαφρά με το teleportation αν τα βρω σκούρα αλλά αυτό είναι το pvp του δηλαδή?
Τρεχάτε ποδαράκια μου να μη σας πιάσει ο κ%$%$ μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akelos




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2013

Εντυπώσεις από τον Mystic Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εντυπώσεις από τον Mystic   Εντυπώσεις από τον Mystic EmptyΔευ Αυγ 19, 2013 4:01 pm

Μου αρέσει πολύ το gameplay της mystic ....άλλα έχω δει απίστευτα έργα με τα party ...μπορεί να παει.τέλεια ΑΛΛΑ αν το tank δεν ξέρει να συνεργάζεται με mystic την πάτησες ! Έχω βγει από.πάρτυ που τελείωσαν σεχρόνο μηδέν και έχω βγει και από πάρτυ που ήταν σκέτη καταστροφή !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εντυπώσεις από τον Mystic
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Εντυπώσεις από την Beta?
» Εντυπώσεις από Archer
» 1ες εντυπώσεις από sorcerer

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενική Συζήτηση :: Συζήτηση για τα Classes-
Μετάβαση σε: